7.2 Postopek »Kopiraj pravice uporabnika (skrbnik operacije)«
Postopek je na voljo uporabnikom, ki imajo pravico »Skrbnik operacije (PT)«, »Skrbnik operacije (vloga)« in »Skrbnik operacije« na posameznem PT.
Navedeni uporabniki si lahko dodelijo pravice za skupino »Upravičenec (prejemnik)«/ »Upravičenec«, ki sodijo v okvir izbranega nivoja in sicer:
»Skrbnik operacije (PT)« vidi in lahko kopira pravice upravičencev, ki sodijo pod izbrani PT.
»Skrbnik operacije (vloga)« vidi in lahko kopira pravice upravičencev, ki sodijo pod izbrano vlogo za odločitev o podpori.
»Skrbnik operacije« vidi in lahko kopira pravice upravičencev, ki sodijo pod izbrano operacijo.
Postopek kopiranja je na voljo v modulu »Upravljanje uporabnikov«, na strani »Uporabniki«.
Slika 7.2.-1: Dostop do kopiranja pravic skrbnik operacije
Z vstopom na stran »Uporabniki« in klikom na gumb »Prikaži« se pokažejo vsi upravičenci, do katerih ima skrbnik operacije (PT/ vloga/ operacije) dostop (to je do vseh upravičencev znotraj izbranega nivoja).
Slika 7.2.-2: Dostop do kopiranja pravic (skrbnik operacije) preko seznama uporabnikov
Slika 7.2.-3: Izbor uporabnika, katerega pravice se kopira
Slika 7.2.-4: Izbor postopka “Kopiraj pravice uporabnika (skrbnik operacije)
Opozorilo: V primeru, da uporabnik ni izbran, se ob izboru postopka izpiše opozorilo: »Pred izvedbo postopka je potrebno izbrati uporabnika.«
Slika 7.2.-5: Opozorilo za obvezen izbor uporabnika
Ob izboru postopka za kopiranje pravic se prikaže pojavno okno, kjer skrbnik operacije v seznamu izbere ustrezni PT (v primeru, da ima pravico na več PT-jih). V nasprotnem primeru se PT napolni samodejno. Podatek je obvezen.
Po izboru klikne gumb »Potrdi«.
Nad poljem za izbor PT je prikazano opozorilo: »S kopiranjem pravic vam bodo začasno odstranjene obstoječe pravice. Povrnete jih s klikom na gumb Povrni pravic« na profilu uporabnika (sklop Moje vloge za ureditev pravic).«
Slika 7.2.-6: Izbor PT ob kopiranju pravic
Po izboru PT in klikom na gumb »Potrdi«, se izdela vloga za kopiranje pravic v statusu »V pripravi«.
V primeru, da izdelava postopka ni možna (npr. da ima uporabnik še nezaključene vloge za ureditev pravic), se prikaže opozorilo, da je potrebno zaključiti vse ostale vloge za ureditev pravic:
Slika 7.2.-7: Opozorilo v primeru, ko kopiranje pravic ni možno
Primeri, ko postopek kopiranja pravic ni možen, so zapisani v točki 7.4. Dodatna pravila.
Vloga za kopirane pravice
Na vlogi se – na sklopu »Zgodovina prehodov statusov« (na vrstici, ki je v statusu V pripravi), zapiše opomba »Kopirane pravice uporabnika >ime in priimek uporabnika>«.
Na sklopu »Nove pravice« se zapišejo aktivne pravice uporabnika, katerega pravice se kopirajo (upravičenec (prejemnik) oziroma upravičenec) v okviru izbranega PT.
Na sklop Odstranjene pravice se dodajo trenutne pravice uporabnika, ki pa s kopiranjem ne bodo več na voljo (sistem jih bo samodejno začasno odstranil). Pravice znotraj ostalih PT se ne bodo spremenile.
Uporabnik klikne gumb »Oddaj vlogo« in uveljavi spremembe«.
Slika 7.2.-8: Gumb za potrditev izvedbe kopiranja pravic
Prikaže se pojavno okno s poljem za vnos obvezne opombe. Polje je samodejno napolnjeno z besedilom: »Kopiranje pravic uporabnika >Ime in priimek> uporabnika«, ki pa ga lahko uporabnik spremeni.
S klikom na gumb »Podpiši« se pravice dodelijo samodejno, vloga pa preide v status »Zaključeno«.
Za tako kreirano vlogo se ne izdela podpisana vloga (PDF dokument), ki se priloži na sklop »Priloge« (kot velja za ostale vloge), se pa nanjo zapiše podatek, da je šlo za postopek kopiranja pravic.
Slika 7.1.-9: Opomba pred uveljavitvijo kopiranih pravic
Uporabnik dobi dostop do podatkov takoj.