7.4 Dodatna pravila
Kopiranje pravic se izvaja po določenih pravilih, zato v določenih primerih kopiranje pravic ali s tem povezana druga dejanja niso možna. Uporabniku se v tem primeru prožijo blokade.
Pravila so naslednja:
Uporabnik, ki je kopiral pravice drugega uporabnika, ne more zase izdelati nove vloge za dodelitev pravic, dokler si ne povrne svojih pravic.
Proži se opozorilo: »Pred izdelavo nove vloge za ureditev pravic je potrebno povrniti stare pravice« ali »Pred izdelavo nove vloge za ureditev pravic je potrebno uporabniku povrniti stare pravice« (kadar se ureja pravice za drugega uporabnika).
Slika 7.4.-1: Onemogočena oddaja nove vloge za ureditev pravic, dokler ima uporabnik kopirane pravice
Uporabnik, ki je kopiral pravice drugega uporabnika, ne more izvesti novega kopiranja pravic, dokler si ne povrne svojih pravic. Proži se opozorilo: »Pred izdelavo nove vloge za ureditev pravic je potrebno povrniti stare pravice« ali »Pred izdelavo nove vloge za ureditev pravic je potrebno uporabniku povrniti stare pravice« (kadar se ureja pravice za drugega uporabnika).
Uporabnik, ki je kopiral pravice drugega uporabnika, vloga pa ni zaključena, ne more izvesti novega kopiranja pravic, dokler si ne povrne svojih pravic. Proži se opozorilo: »Pred izdelavo nove vloge za ureditev pravic je potrebno izbrisati vlogo za ureditev pravic, izdelano preko postopka Kopiraj pravice, oz. jo zaključiti in nato povrniti pravice s postopkom Povrni pravice na strani Profil uporabnika«.
Slika 7.4.-4: Onemogočeno kopiranje pravic, če predhodna vloga za kopiranje pravic ni zaključena
Uporabnik ne more sprožiti postopka za kopiranje pravic drugemu uporabniku, če ima ta uporabnik morebiti nezaključeno vlogo za ureditev pravic. Proži se opozorilo: »Pred izdelavo nove vloge za ureditev pravic preko postopka Kopiraj pravice je potrebno zaključiti vse ostale vloge za ureditev pravic«.
Slika 7.4.-5: Onemogočeno kopiranje pravic drugemu uporabniku, če ima v obdelavi vlogo za ureditev pravic, ki ni zaključena